Frostpunk 2, 11 bit studios, 11 Bit Studios oznamují Frostpunk 2

11 Bit Studios oznamují Frostpunk 2

O 30 let později je tenhle survival křížený s budovatelskou strategií ještě krutějším světem

Zdroj: 11 Bit Studios
12. 8. 2021
Název: Frostpunk 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Polský tým 11 Bit Studios oznámil po sérii DLC pro první díl titul Frostpunk 2. Pokračování oceňované survival hry, která kombinuje prvky budovatelské strategie a manažeru je zasazeno 30 let po událostech jedničky. Na povel opět budete mít celé město, v němž musíte dostát požadavkům a očekáváním různých frakcí, zatímco sílící napětí hrozí přerůst v otevřené konflikty.

Jakub Stokalski z 11 Bit Studios k novince říká, že chtějí překonat první díl. Na projektu nyní pracuje skoro 70 lidí, díky čemuž mohou mít mnohem větší ambici. Současně chtějí ale vytvořit víc než “obyčejné” pokračování. Máme prý očekávat mnoho voleb a současně velkou svobodu formovat naši společnost a město podle libosti. Ale samozřejmě budeme podle autorů muset čelit následkům našich rozhodnutí.

Frostpunk 2 bude opět stavět na stejných konfliktech jako jeho předchůdce. Jde tu o nekonečný souboj mezi přežitím a lidskými hodnotami, mezi životem a smrtí, kterou představuje mráz. Autoři ale chtějí přidat také novou vrstvu, ať už jde o politiku nebo společenský a technologický pokrok. A spásu už nemá představovat uhlí, ale ropa. Zajímavá je také zmínka, že Frostpunk 2 je jen jednou ze tří her, která momentálně ve varšavském týmu vzniká.

Frostpunk 2 už má oficiální web a profil na Steamu, GOGu i Epic Games Storu. Hra je zatím oznámena jen pro PC, ale první díl také dorazil na konzole a má přijít dokonce i na mobily, takže bychom to nevylučovali ani tady. A pokud jste ho nehráli, máte ideální příležitost zkusit jej. Při příležitosti oznámení novinky je totiž ode dneška až do 16. srpna na Steamu dočasně Frostpunk zdarma. První díl prodal přes 3 miliony kopií.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru